Reference studentů

„Klárka je velmi milá, vstřícná a ochotná lektorka. Často na naše hodiny italštiny vzpomínám. Vždycky jsem se na Klárku a na hodiny s ní, moc těšila. Děkuji!“ Šárka H.

„Lektorku Kláru jsem poznala před několika lety, kdy jsem hledala možnost individuální výuky italštiny, která mi vyhovuje více, než výuka skupinová a zároveň vedená formou on-line v domácím prostředí. Od prvních lekcí jsem velice ocenila nejen Klářinu trpělivost se mnou, chronickým začátečníkem, ale i její vstřícnost a flexibilitu při výběru termínů a časů výuky. Společně jsme se domluvily na hodinách zaměřených především na konverzaci, do které citlivě zařazuje novou slovní zásobu. Vysvětluje-li gramatiku, její vyjadřování je jasné, jednoduché, velmi srozumitelné. Rovněž velmi vyzdvihuji Klářinu čistou, spisovnou a bohatou češtinu, společenský rozhled, cestovatelské zkušenosti a v neposlední řadě neutuchající humor. Pomohla mi odbourat stud při konverzaci, umí mne podpořit i motivovat, a to vše ve velmi přátelské atmosféře. Na každou hodinu se již. 4 rokem těším a jako lektorku ji rozhodně doporučuji.“ Jana P.

„Kláru jsem oslovila v prvním ročníku mého studia VŠ, obor italský jazyk a literatura. Chtěla jsem si učivo procházet dodatečně a zaměřit se s někým na konkrétní problémy a otázky, které jsem nestíhala v hodinách. Při každém zkouškovém období jsme měly naše online hodiny intenzivnější. Největší přípravu jsme pak věnovaly na mé postupové zkoušky ve druhém a třetím ročníku, které byly stěžejní ke státní zkoušce. Díky super přístupu, spoustě dodatečných materiálů na procvičování a motivaci jsem byla schopná bez větších problémů napsat BP a složit státní zkoušku. Klára opravdu dokáže krásně vysvětlit i velmi náročnou gramatiku, kterou jsem při výuce na škole nestíhala pochopit a zároveň motivovat, aby člověk učivo nevzdával. Kláře moc děkuji, protože díky ní jsem opravdu zvládla celé studium bez problémů.“ Martina M. 

„S lektorkou Klárou mám jen dobré zkušenosti, pomáhala mi s přípravou na státní závěrečnou zkoušku z italského jazyka na FF MU. Klářin přístup je velmi profesionální ale zároveň lidský, určitě se na hodinách nebudete nudit. Mohu vřele doporučit!” Míša L.

„Klárka je výborná lektorka italštiny. Před dvěma lety jsem se s ní začala učit téměř od nuly a dnes se připravuji na složení zkoušky CILS C1. Umí výborně vysvětlit gramatiku a má velký přehled o italských reáliích, což je dáno nejen její studijní průpravou, ale také tím, že v Itálii sama po určitou dobu žila. Je velice flexibilní a hodinu i studijní plány upraví podle studentových představ. Především bych ale vyzdvihla, že hodiny s ní jsou zábavné a stále se na ně každý týden těším. Rozhodně ji mohu jedině doporučit.” Anička Š.

„Výuka italštiny pro mě byla hlavně koníčkem. Itálii jsem vždycky miloval a proto jsem se chtěl tento jazyk alespoň trošku naučit. Díky Klárce jsem se ale po pár letech dostal až někam na úroveň B2-C1, i když jsem to vůbec neplánoval. Hodiny s Klárkou mě vždy bavily – co se týká gramatiky, tak tu umí Klárka skvěle vysvětlit. Mnohdy ukazuje souvislosti, které nemusí být na první pohled patrné a které ve finále hodně pomáhají v pochopení některých jazykových principů. Na hodinách jsem se dozvěděl hodně zajímavostí i o Itálii samotné – o historii, cestování, jídle, apod. Klárka dokázala probíranou látku skvěle „navléknout“ na témata, o kterých věděla, že mě budou zajímat. Na hodiny jsem se vždycky těšil a bavily mě.” Michael P.

“Italsky s Klárou se učím už přes čtyři roky a můžu ji vřele doporučit. Nejvíce mi vyhovuje flexibilitou, se kterou se přizpůsobila nejdřív mému pracovnímu rozvrhu a pak mateřské dovolené. Hodiny jsou hodně konverzační a zaměřené na slovíčka, přesně, jak jsem si přála. Mám ráda její smysl pro humor, dávno už zvládnu mluvit celou hodinu italsky. Obdivuju její trpělivost s mou neschopností zapamatovat si některá slovíčka či gramatické jevy. Sama jsem lektorka cizího jazyka a mám zkušenost i se špatnými lektory jazyků, dobrou italštinářku jsem dlouho hledala a našla. :-)” Verča K. 

“Lektorka Klára je za mě nejlepší lektorka vůbec. Vždycky jsem se na její hodiny italštiny těšila a to moc protože jsem věděla, že mě něco nového naučí a zároveň, že se i něco o Itálii dozvím . Lektorka Klára mě naučila za poměrně krátkou dobu( zhruba 6 měsíců ) toho opravdu hodně. Věnuje se vám na tolik, že když máte pocit, že něco nechápete tak vám Lektorka Klára to rychle a efektivně vysvětlí. Jako 15.letá holka co se zajímá o italštinu vám s radostí Lektorku Kláru doporučuji.” Jolana P.

“S lektorkou Klárou jsem začal italštinu studovat kvůli změně zaměstnání. Vzhledem k tomu, že mám přirozený antitalent na učení jazyků, obával jsem se, že mé studium italštiny dopadne neslavně, ale Klára je trpělivá a vždy ochotná opakovat už opakované a dalšími a dalšími metodami pracovat i s takovým polenem jako jsem já. Díky ní se mi italština čím dál více dostává do krve. Nepamatuji si, že by kdy vůbec během lekce byla rozmrzelá nebo naladěná jinak než pozitivně a dost možná je to právě i její pozitivní přístup, který motivuje pro každou další hodinu. Doufám, že s Klárou budu moci i nadále pokračovat, protože po zkušenost s jinými lektory cizích jazyků pochybuji, že bych se s někým jiným italsky naučil.” Ondřej D.

“Italsky se s Klárou učím dva roky. Vždy jsem se vyhýbala výuce on-line. Na druhou stranu jsem velice náročná na kvalitu učitele. V okolí žádný učitel neodpovídal mým představám a tak jsem zkusila on-line výuku a byla jsem překvapená. Klára je velice příjemná, profesionální, vždy připravená i se záložním plánem – když nesplním úkol, nebo tápu v gramatice. Jako žák jsem opravdu tvrdý oříšek, který začínal jako začátečník, co se moc neučí a navíc tápe i v české gramatice. Klára výuku přizpůsobila mým schopnostem a tempu. Hodina má spád, je zábavná a hodně si z ní pamatuji.  Již po roce jsem byla schopná vyřídit jednoduché věci po telefonu. Po dvou letech zvládám poslechy a rozumím jednoduchým filmům v italštině. Dokážu normálně konverzovat a psát e- maily a jednodušší obchodní dopisy. Jediné co bych jí vytkla, je absolutní neznalost sportů a to především vodního póla ;o))  

Učila jsem se i jiné jazyky a tak mám možnost porovnání a musím říci, že Klára je opravdu jedna z nejlepších učitelek jazyků, jaké jsem kdy poznala (a že jich bylo hodně).” Petra K.